چرا بچه ها در مدرسه دعوا میکنند | کودکانه

چرا بچه ها در مدرسه دعوا میکنند


سوال: من با مردی 43 ساله ازدواج کردم و با ایشون بسیار خوب هستم. ولی پسری 9 ساله دارند که من او را و او هم مرا بسیار زیاد دوست دارد. ولی پسر کوچک ما در خانه بسیار متین ارام و حرف گوش کن است اما در مدرسه بچه ای است که همش به دیگران صدمه می زند و دیگران را جری میکند و کمی هم دعوایی است. من واقعا از این موضوع متعجبم ، البته پدرش پدری بسیار سخت گیر است اما مهربان نسبت به پسرش ولی دوست دارد پسرش ایده ال باشد و به همین خاطر بسیار سخت گیر است. ولی من محیط خونه را بسیار نرم و ارام میکنم ولی مورد عرض شده نگران هستم.
 
پاسخ: اجرای سخت گیری و نرمی در رفتار با کودک باید در حالتی تعدیل شده باشد .کودکانی که در محیط هایی سخت گیرانه تربیت می شوند دچار استرس و حالت های پرخاشگرانه هستند . لذا سعی کنید سخت گیری های خود را بجا و مناسب اعمال کنید .
 
بسیاری از پسر بچه های در جمع همسالان خود این چنین هستند لذا شما می تونید با انجام شیوه های تشویقی و با هماهنگی کادر آموزشی میزان رفتارهای مثبت او را افزایش دهید . به عنوان مثال اگر در هفته چهار بار در مدرسه از او شکایت می شود به او بگویید هر هفته ای که شکایت ها یک بار و یا کمت شودشم جایزه ی ویژه داری.
ویا یگویید اگر شکایات مدرسه از دو بار بیشتر شود فلان تفریح یا بازی حذف می شود . البته روش های تشویقی بیشتر توصیه می شود و بهتر است روش های محروم سازی توسط پدر انجام گردد تا موجب بدبینی به شما نشود .
هیچ گاه به او برچسب شلوغ، نامنظم و .. نزنید . همواره او را با رفتارهای مثبتش خطاب کنید . و حتی رفتارهایی را که می خواهید در او ایجاد شود به او لقب دهید .تا برای ایجادش تلاش کند.

چرا بچه ها در مدرسه دعوا میکنند


مطالب کودک جدید را با 48ia.ir دنبال کنید
از بقیه مطالب دیدن فرمایید

دیدگاه خود را بنویسید